Nors kai kurie žmonės nemato nieko blogo valgyti ar gerti vairuojant, nustatyta, kad tokie įpročiai net kelis kart padidina avarijų riziką. Alkio malšinimas, ypač ilgų kelionių metu prie automobilio vairo gali baigtis tragiškai: nespėjęs padėti maisto į šoną, nepastebėjęs šalia esančios transporto priemonės ar žmogaus, vairuotojas nesuspėja sustabdyti automobilio. Kad ir kokia patikima stabdžių sistema bebūtų, užsienio mokslininkų tyrimais nustatyta, jog beveik 2 proc. valgančių ir vairuojančių žmonių yra kalti dėl auto įvykių.
Automobilių stabdžių sistema, pasirodo, neturi nieko bendro su žmonių atsakingumu ir sąmoningu vairavimu. Jau kurį laiką vairuojant draudžiama kalbėti telefonu, o štai užkandžiauti sumuštiniais, obuoliais, gerti kavą ar gaiviuosius gėrimus – nedraudžiama. Ir, veltui. Specialistų, atlikusių bandymus, teigimu, labai didelė žmonių dalis turi nevalingai ką nors kąsti, gurkšnoti kelionės metu. Žinoma, dažniausiai valgoma ilgų kelionių metu, kai nuo pastovaus vairavimo ir taip pavargstama, silpnėja dėmesio sutelkimas ir mažas kąsnelis ar atsigėrimas tik dar labiau pablogina situaciją.
Prieš keletą metų „Renault“ automobilių kompanijos atstovai, bendradarbiaudami su vairavimo mokyklos instruktoriais nustatė, kad bet koks dėmesio atitraukimas nuo važiuojamosios dalies, eismo dalyvių ar duomenų mašinos skydelyje didina pavojingų situacijų kelyje riziką. Šalia kalbėjimo telefonu, naršymo internete, ekspresyvaus bendravimo su automobilyje esančiais keleiviais, buvo minimas ir valgymas ar gėrimas.
Taip pat svarbu paminėti, kad tiek pasaulyje, tiek Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ar kituose šalies miestuose net ir tie vairuotojai, kurie jaučiasi užtikrinti dėl savo automobilio stabdžių sistemos yra tikras pavojus, jeigu vienoje rankoje laiko vairą, o kitoje – sumuštinį ar kolos buteliuką.
Paradoksalu, tačiau daug kas žino, jog valgyti vairuojant nepatariama ir nėra saugu, tačiau vis tiek išalkę ieško, kur sustoti nusipirkti ką nors greitai užkąsti kelionės automobiliu metu. Tie, kurie nori kalbėti telefonu vairuojant, gali įsigyti laisvų rankų įrangą ir be jokių problemų šnekučiuotis važiuojant 20, 100 ar daugiau kilometrų. Išalkusiems tokių alternatyvų, gaila, bet nėra. Jeigu jau labai norima valgyti, tuomet patariama trumpam nukrypti nuo kelio arba bent trumpam kažkur sustoti ir ramiai pavalgyti.
Paprastai net ir norint atsisukti vandens buteliuką reikia trumpam vairuoti viena ranka, o sumažintas greitis dažnai irgi nieko nepadeda, nes vairuotojo dėmesys jau būna visai kitur, o ne priešais ar už jo.
Taigi, jeigu bet kokia kaina norite, kad kelyje Jus saugotų ne tik patikimas automobilių stabdžių suportas, o ir Jūsų greita reakcija, verčiau pakentėkite ir nevalgykite ar negerkite vairuodami. Parduotuvėje su akcija nusipirktas sumuštinis, kava, internetu skaitomi naujienų pranešimai, draugų nuotraukos socialiniuose tinkluose arba kalbėjimas telefonu – viskas gali tapti visai netyčia sukeltos auto avarijos pasekmėmis.